6 strhujících filmů o přežití v divočině

Filmů o přežití bylo natočeno velké množství. Vybrali jsme vám šestici z nich, které řadíme mezi ty nejlepší. Máte tip na další? Dejte nám svůj tip do komentářů na Facebooku.


    Trosečník (Cast Away, 2000)

Nelze začít ničím jiným, než klasikou s Tomem Hanksem v roli novodobého Robinsona. Inženýr kurýrní společnosti po havárii letadla zůstane sám na opuštěném ostrově, odkázaný jen na vlastní schopnosti a pár balíčků vyplavených na břeh. Při čtyřletém pobytu, kdy se naučí žít v přírodě a překoná mnoho drsných nástrah, nakonec zjistí, že tou největší překážkou je samota. Naštěstí má společníka – Wilsona, volejbalový míč. I přes svou délku (2,5 hodiny) film nenudí, hlavně díky skvělému představení Hankse.

 

    Útěk ze Sibiře (The Way Back, 2010)

Film založený na skutečné události, kdy skupina sedmi mužů v roce 1940 uprchne ze sovětského gulagu a chce se dostat na svobodu. Jenže v cestě jim stojí mrazivá Sibiř, poušť Gobi a Himaláje. Více než 6 000 kilometrů dlouhá cesta do Indie je obrovskou zkouškou odolnosti, vůle a touhy po přežití. Ve filmu vynikají krásné přírodní scenérie. V kombinaci se skvělými herci a příběhem jde o bezpochyby o must-see snímek.

 

    Revenant Zmrtvýchvstání (The Revenant, 2015)

Nezlomný Leonardo DiCaprio je v nádherné horské krajině divokého západu několikrát na pokraji smrti. Touha po odplatě za vraždu vlastního syna mu pomůže překonat veškeré nástrahy – bojovné indiány, krutou zimu nebo divoké řeky. Film nesedne každému, je velmi syrový, jednoduchý příběh nahrazuje velké množství akčních scén. Kvůli fantastické přírodě a ještě lepšímu DiCapriovi ale stojí za shlédnutí.

 

    Divočina (Wild, 2014)

Nejdelší a nejtěžší stezka v celé Americe – 1 770 kilometrů dlouhá Pacifik Crest Trail. Jednoho dne se ji rozhodne zdolat mladá Američanka (Reese Winterspoon), která absolutně postrádá zkušenosti s přírodou. Dovede ji k tomu snaha změnit svůj život, který se do té doby vůbec nevyvíjel ideálně – rozvod, smrt matky, drogy. Dívka ale vůbec netuší, co ji na trase čeká a několikrát se dostane na dno svých sil. Životopisný snímek neobsahuje žádné akční dobrodružství, jde spíše o filozofické zamyšlení nad tím, čeho všeho člověk může dosáhnout navzdory osudu.

 

    Přežít (Alive, 1993)

Filmy založené na slavných skutečných událostech nikdy nejsou jednoduché, tento se však nadmíru povedl. Havárie letadla s uruguayským ragbyovým týmem v jihoamerických Andách je jedním z nejmrazivějších příběhů o přežití. Po tom, co se přeživší dozvědí, že záchranné akce se ruší, rozhodne se dvojice z nich přejít Andy a dojít pro pomoc. To se jim skutečně podaří, ale zdaleka ne všichni přežijí. Silný příběh je zpracován velmi věrně a celým filmem se prolíná otázka – je ospravedlnitelné udělat pro své přežití cokoli?

 

    Jeremiah Johnson (1972)

A ještě jednou western, tentokrát jeden z klasických. Vypráví o muži (Robert Redford), jehož touha po samotě ho vyžene mimo civilizaci do Skalistých hor. Jeho nezkušenost s přírodou ho málem zabije, nakonec ale v divočině nalezne své štěstí. Filmu dominují záběry krásné přírody a skvělý melancholický příběh rozhodně zaujme.

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku