6 nejlepších knih o přežití v divočině

Sami. Sami jen s poslední konzervou. Sami jen s malou šancí na záchranu. Ve výhni pusté pouště v Arizoně či v severských mrazech na Aljašce. Prožijte příběhy v neúprosné divočině. Prožijte příběhy těch, kteří bojovali o vlastní životy.

 

Ztracen v džungli - Yossi Ghinsberg

Bez znalostí, bez jídla, do amazonských pralesů. Autobiografická kniha nás přenáší do osmdesátých let, kdy mladý Izraelec Yossi vyráží do Jižní Ameriky vybaven velkou touhou po dobrodružství. Zde se seznámí s dalšími třemi nadšenci a společně vyráží do drsné džungle s vidinou nalezení bohatství. Jak se však brzy ukáže, není dobré věřit každému hned na potkání. Yossi se ocitá v džungli sám. Potýká se s leopardem, záplavami i marnými nadějemi při přeletu záchranného letadla. Vrátí se někdo z kamarádů na pomoc?

 

Volání divočiny  - Jack London

„Když mu muž přinesl vodu, pil dychtivě a později zhltal kus po kuse pořádný díl syrového masa, rovnou z ruky toho člověka. Byl poražen (to věděl), nebyl však zkrocen.“ Kříženec bernardýna a ovčáka Buck je z pohodlí svého pelíšku prodán na nehostinnou Aljašku. Stává se z něho tažný pes. Jeho majitelé ho bijí a Buck musí každý den bojovat o své postavení ve smečce i o svůj holý život. Je znovu prodán. A znovu. Psíma očima pozorujeme, jak si Buck zvyká na pravidla drsného severu a jak zde pomalu nachází přátelství i svobodu.

 

 

Útěk do divočiny - Jon Krakauer

Byl to právě Jack London, kdo inspiroval mladého Chrise McCandlesse. Skvělý student z bohaté rodiny se po absolvování university zbavil všech svých věcí. Část peněz daroval na charitu, zbytek spálil a odešel. Jeho tělo našli dva roky poté ve zchátralém autobuse na Aljašce. Novinář Jon Krakauer ve své knize zrekonstruoval mladíkovo dvouroční putování světem na vysněnou Aljašku, hledání vnitřní svobody a smíření se.

 

Strach v hrsti prachu - John Ives

A jak byste se zachovali vy, kdyby vás uprchlý šílenec vysadil uprostřed pouště? Bez jídla. Bez šatů. Bez naděje na záchranu. V této situaci se ocitnou čtyři doktoři z psychiatrické léčebny. Ve vyprahlé arizonské krajině se snaží najít vodu, pochytat divoké králíky a hlavně objevit cestu zpět do civilizace. Zatímco lékaři bojují o přežití, jejich šílený trýznitel je zpovzdálí pozoruje.

Přežít - Piers Paul Read                    

Letadlo s týmem uruguayských ragbistů narazí do skály v Andách. Toto není fikce. Toto je příběh podle skutečných událostí. Příběh, který později vzešel do dějin jako „Zázrak v Andách“. Příběh lidí, kteří se ocitli na fyzickém i morálním dně uprostřed nehostinných hor. Čeho všeho je člověk schopen, aby zachránil svůj vlastní život?

 

Na hřebenech vichřice - Miroslav Rampa

Boj o přežití nesvádějí jen hrdinové na druhé straně zeměkoule, ale i v našich krajinách. Slavný příběh kamarádů Hanče a Vrbaty nás vrací do roku 1913. Miroslav Ramba vypráví na základě očitých svědectví, co se onoho nešťastného dne v Krkonoších stalo. Detailně popisuje průběh tragického závodu, náhlou změnu počasí a vypravuje příběh odvahy a přátelství, který tato dvojce symbolizuje.

 

Tento web používá cookies k lepšímu fungování webu a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku